Pozdrav predsednika

Nagovor predsednika Lions kluba Novo mesto v mandatnem letu 2023-2024: ​

Letos obeležujemo 30 let delovanja Lions kluba Novo mesto. Takrat se je zbrala skupina entuziastičnih ljudi, ki so imeli vizijo pomagati ljudem in organizacijam v svoji skupnosti. Njihov cilj ni bil le materialna pomoč, ampak tudi nudenje sočutja in prisotnosti. Ta cilj ohranjamo še danes.

V vseh teh letih smo opravili številna dobra dela. Naši člani so bili pobudniki in udeleženci mnogih dobrodelnih, humanitarnih in prostovoljnih akcij. Od donacij hrane, organizacije “Plakata miru”, do podpore številnim posameznikom, družinam in skupinam v stiski.

Letos smo se soočili s katastrofalnimi poplavami, ki so močno prizadele Slovenijo. Takoj smo se odzvali z akcijo nabave nujno potrebnih razvlaževalcev. Nadaljevali smo z donacijami prizadetim družinam in posameznikom.

Vzporedno pomagamo sokrajanom v stiski, posebno pozornost pa namenjamo učencem in dijakom, ki zaradi svojih razmer nimajo ustrezne podpore za razvoj.

V našem srcu nosimo posebno mestotudi  za starejše, s katerimi sodelujemo v tesnem partnerstvu z DSO Novo mesto, ter za osebe s posebnimi potrebami. Naše delo z njimi ni zgolj dolžnost, ampak predstavlja globoko izražanje skrbi in spoštovanja, ki ga čutimo do teh pogosto prezrtih članov naše skupnosti.

Zavedamo se, da naša roka ne more doseči vsakega, ki potrebuje pomoč. Kljub temu pa vsak dan znova z obnovljeno zagnanostjo in sočutjem iščemo načine, kako olajšati bremena tistih, ki se soočajo s težavami. Vsak nasmeh, ki ga pričaramo, vsaka beseda tolažbe, ki jo izrečemo, in vsak trenutek prisotnosti, ki ga delimo z osamljenimi, ima neprecenljivo vrednost tako za nas kot za tiste, katerim nudimo oporo. Ta mala dejanja sočutja gradimo v temelje naše skupnosti, prinašajoč svetlobo tja, kjer je najbolj potrebna.

V tem duhu sočutja in zavezanosti skupnosti bomo nadaljevali svoje poslanstvo, vedno s srcem, ki je odprto za potrebe in upanje vseh, ki jih srečujemo na svoji poti.

Pomagajmo skupaj!

Tomislav Hećimović, predsednik Lions kluba Novo mesto