Lions Club

ODPRTJE RAZSTAVE PLAKAT MIRU – MEGA PLAKAT BODO USTVARILI OTROCI

01.04.2017 

\"\"/

28. mednarodni likovni natečaj Plakat miru z naslovom ”PRAZNUJEMO MIR” je zaključen.

Povabilu Lions kluba Novo mesto se je odzvalo 9 osnovnih šol, kjer so otroci narisali 67 plakatov miru in 3 smo posredovali na državni izbor. Med 24 najboljših na nacionalnem izboru sta bila izbrana kar dva plakata iz Lions kluba Novo mesto.

Plakat avtorice Lee Štubljar in mentorice Vilme Petelin iz Osnovne šole Bršljin pa je bil uvrščen na odlično 2. mesto. (na fotografiji)

Vse ustvarjalce, ki so se odzvali na razpis našega kluba, bomo spoznali na zaključni prireditvi na razstavi v Novem mestu. Lepo vas vabimo v  sredo, 5. aprila  ob 17.00 uri v Qlandio NM (vhod B), kjer bodo razstavljeni vsi plakati naših mladih ustvarjalcev. Dogodek bomo popestrili z likovno delavnico. V kratkem kulturnem programu bodo nastopili učenci Osnovne šole Center iz Novega mesta.

Scroll to Top