Lions Club

Park novomeškega VDCja je odprt

21.10.2018

\"\"/

Kakšen lep dan je bil – ne samo zaradi sonca namesto megle v dopoldanskih urah – ampak zaradi iskreno veselih, nasmejanih obrazov, ki so z vso odgovornostjo in prizadevanji pripravili program za otvoritveno slovesnost. Pred mikrofonom so nam povedali, kaj jim park pomeni, kaj bodo lahko zdaj počeli, s čim in kako si bodo krajšali dni, kakšne načrte imajo na igrišču, med visokimi gredami z zelišči  pod nadstrešnico s klopmi in mizami, v objemu zasajenih okrasnih rastlin in dreves… 

Posnetek odprtja (Miran Klevišar, Radio Krka) si lahko ogledate na:

 http://radiokrka.si/clanek/novice/videofoto-odprtje-parka-pri-vdc-666123


Kot pravi direktorica VDCja Romana Trpin so urejeno dvorišče oz. vrt VDCja preimenovali v park prav zato, ker z njim širijo bivalne prostore v naravo, kamor doselj zaradi prestrmih stopnic in skoraj da neuporabnega igrišča niso pogosto mogli. Zdaj je drugače, urejene so klančine za invalidske vozičke, nadstrešnica bo varovance zaščitila pred premočnim soncem in dežjem, klopi bodo prijeten naslon ob klepetu varovancev ali zgolj opora in naslon za opazovanje narave. Visoke grede in zasajeno zelenje in okrasne rastline pa postajajo tudi učni pripomoček za odkrivanje vonja dišavnic ali le počivanje oči…

Predsednik Lions kluba NM Ivan Erenda je varovancem obljubil: »…da jim bomo tudi v prihodnje stali ob strani…« Naš klub je varovancem VDCja pred dvema letoma podaril sobo za umirjanje, v kateri se umirjajo agresivni in avtoagresivni varovanci, zdaj smo jim pomagali urediti park v naravi in ob strani jim bomo stali tudi v prihodnje.

Scroll to Top